21 września 2023 r. w mediach społecznościowych oraz portalach branżowych pojawiła się następująca publikacja firmy Cannabisland:

Każda historia ma swój początek. Początek naszej wspólnej historii zaczyna się właśnie dzisiaj. W miejscowości Konopnica (woj. Lubelskie) Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno – Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego PIB z powodzeniem przeprowadził pierwszą fazę uruchomienia farmy indoor, która będzie zajmować się uprawą medycznej marihuany w Polsce.
Druga faza projektu jest w trakcie realizacji i zostanie oddania do użytku jeszcze w tym roku.
Instytut przygotowywał się do tego dnia od 24 marca 2022, kiedy to w życie weszła nowela ustawy, umożliwiająca uprawę konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego, przez Instytuty nadzorowane przez Ministra Rolnictwa.
Kluczowymi partnerami całego przedsięwzięcia są Cannabisland oraz Rafał Lachowski oraz Jakub Lachowski, którzy wspierają działania prowadzone przez Instytut.
Więcej informacji już wkrótce.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że częścią zespołu biorącego udział w przedsięwzięciu jest Green Jungle! Cieszymy się, że nasza praca i doświadczenie wspomagają rozwój branży konopnej w Polsce oraz w niedalekiej przyszłości pomogą pozytywnie wpłynąć na dostępność i różnorodność produktów dostępnych dla pacjentów.