Wprowadzenie

Istnieją obawy dotyczące mikroorganizmów obecnych na materiałach konopnych używanych w warunkach klinicznych przez osoby, których stan zdrowia jest już zagrożony i które są prawdopodobnie bardziej podatne na oportunistyczne zakażenia populacjami drobnoustrojów obecnymi na materiałach. Najbardziej niepokojące jest podawanie przez inhalację, gdzie materiał roślinny konopi jest podgrzewany w waporyzatorze, rozpylany w aerozolu i wdychany w celu otrzymania składników bioaktywnych. Wiadomo, że podgrzewanie do wysokich temperatur zabija mikroorganizmy, w tym bakterie i grzyby; jednak śmierć drobnoustrojów zależy od czasu ekspozycji i temperatury. Nie wiadomo, czy podgrzewanie konopi w temperaturach i czasie wyznaczonym przez komercyjny waporyzator używany w warunkach klinicznych znacząco zmniejszy obciążenie drobnoustrojami w materiale roślinnym konopi.

Metody

Aby ocenić to pytanie, luzem materiał roślinny konopi dostarczony przez Narodowy Instytut ds. Narkomanii (NIDA) został wykorzystany do oceny wpływu podgrzewania przez komercyjny waporyzator. Przeprowadzono wstępne badania nad rozwojem metody przy użyciu placebo z konopi wzbogaconego Escherichia coli w celu zoptymalizowania parametrów hodowli i odzyskiwania. Późniejsze badania przeprowadzono przy użyciu placebo z konopi, materiałów z konopi o niskiej mocy delta-9 tetrahydrokannabinolu (THC) i wysokiej mocy THC wystawionych na działanie ciepła lub ogrzewania przez 30 lub 70 sekund w temperaturze 190°C. Do próbek dodano buforowany fosforanem roztwór soli fizjologicznej i próbki wymieszano w celu zawieszenia mikroorganizmu. Wzrost mikroorganizmów po braku ciepła lub ogrzewania oceniano poprzez wysiewanie na podłoża hodowlane i określanie całkowitej liczby drobnoustrojów tlenowych oraz całkowitej liczby drożdży i pleśni.

Wyniki i dyskusja

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż występowały tendencje do redukcji liczby drobnoustrojów wraz z ogrzewaniem, redukcje te nie były statystycznie istotne, co wskazuje, że ogrzewanie przy użyciu standardowych parametrów parowania 70 sekund w temperaturze 190°C może nie wyeliminować istniejącego obciążenia biologicznego drobnoustrojami, w tym wszelkich patogenów oportunistycznych. Po zidentyfikowaniu hodowanych organizmów za pomocą analizy sekwencji DNA w różnych produktach wykryto szereg taksonów grzybów i bakterii, które powiązano z zakażeniami oportunistycznymi lub reakcjami alergicznymi, w tym Enterobacteriaceae, Staphylococcus, Pseudomonas i Aspergillus.